Peka

Home » Peka

Ergonomia w kuchni 

 

 


SZAFKI WYSOKIE

Trendy w projektowaniu kuchni stale się zmieniają. W nowoczesnych projektach coraz częściej pojawiają się wysokie zabudowy, „meblościanki” w nowoczesnym wydaniu. Zaskakują eleganckim wyglądem, inspirują nowoczesną technologią,
a przede wszystkim funkcjonalnością i użytecznością. Może być w nich umieszczony piekarnik, ekspres do kawy czy zestaw na zapasy: lodówka i system wysuwny.

CONVOY przekonuje swoją przejrzystością. Otwieramy drzwiczki i za pomocą specjalnego uchwytu wysuwamy całą zawartość szafki. Półki wysuwają się i mamy wgląd z trzech stron we wszystkie zapasy. Jest wyjątkowo elastyczny w dostosowaniu się do potrzeb użytkownika, także cechuje się eleganckim wyglądem. Różnorodność zastosowań systemu: może być stosowany do szafki z frontem na zawiasach, drzwiami przesuwnymi oraz w innych aranżacjach.

System TANDEM oferuje ogromną przestrzeń do przechowywania żywności – można ją układać zarówno na półkach wewnętrznych szafki, jak i na stelażu znajdującym się na drzwiach, podobnie jak w lodówce. Podczas otwierania szafki tylne półki przesuwają się do przodu. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu możemy na pierwszy rzut oka sprawdzić całą zawartość szafki i łatwo dotrzeć do poszukiwanego produktu. Warto dobrze zaplanować wyposażenie szafek, aby cieszyć się funkcjonalnymi rozwiązaniami, które ułatwiają pracę w kuchni.

 


SZAFKI PODBLATOWE

Optymalnie zaprojektowana kuchnia wykorzysta każdą przestrzeń. Aby w pełni wykorzystać szafki dolne, potrzebujemy systemów, które wydobędą zawartość szafki do przodu i umożliwią łatwy dostęp. Niezależnie od tego co jest potrzebne: blacha do pieczenia, środki czystosci, robot kuchenny czy szybkowar, użyty optymalnie wyciąg zadba o to, żeby wszystkie potrzebne przedmioty były w zasięgu ręki.

Perfekcyjne przechowywanie i organizacja to klucze do sukcesu w planowaniu kuchni. Najlepsza organizacja przechowywania to taka, w której przedmioty pokrewne znajdują się blisko siebie. Podzielenie wnętrza szafki na mniejsze powierzchnie sprzyja zachowaniu porządku i łatwemu odnajdywaniu niezbędnych produktów i przedmiotów. Wystarczy jeden ruch ręką, aby uruchomić system JUNIOR i cała szafka wraz z zawartością natychmiast pojawia się w zasięgu wzroku i ręki użytkownika. Każdy domownik może indywidualnie dopasować zawartość szafki zgodnie ze swoimi potrzebami i przyzwyczajeniami, dowolnie zestawując koszyki i pojemniki UBOXX.

 


WKŁADY NA SZTUĆCE I MATY

 

Sys­temy orga­ni­za­cji szu­flad kuchen­nych czyli różnego rodzaju wkłady na sztućce, maty antypoślizgowe, wkłady na talerze czy maty do szafek zlewozmywakowych pozwalają na efek­ty­wne zagospo­darowanie wnętrza szafek kuchen­nych zgod­nie z naszymi indy­wid­u­al­nymi pref­er­enc­jami i potrzebami. Wkłady na sztućce są nieodłącznym elementem każdej kuchni. Pomagają utrzymać porządek oraz efektywnie zagospodarować przestrzeń szuflady. W nowoczesnych wkładach, za pomocą podziałek, możemy dowolnie regulować wielkość komór. Pozwala to na zachowanie przejrzystego układu w szufladzie.

⇒KLIKNIJ, ABY OBEJRZEĆ KATALOG⇐